KAYNAKTAN MUTFAĞA

Sektörünün köklü ve en büyük kuruluşlarından olan Cypri Cola Co. Ltd., ürün yelpazesindeki çeşitlilik ve yeniliklerin yanı sıra bu ürünlerin evlerimize ulaşmasında da dünya standartlarına uygun yüksek teknolojiye de yatırım yapıyor.

24 Haziran 1993 yılında ülkemizin ilk şişelenmiş içme suyu fabrikası olarak kurulan şirket yıllar boyunca karşılaştığı çeşitli sıkıntılara rağmen büyüyerek ilk olmanın yanısıra, yarattığı markalar ve müşterilerinden aldığı güvenle sektörünün en güçlü ve köklü firması olmayıda başardı.

3 Haziran 2009 tarihinde ise, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Şakir Fakılı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Türkay Tokel ile çok sayıda davetlinin katılarak açılışı yapılan EVSU Kaynak Suları Kontrol ve İzleme Merkezi ile suyun kaynağından mutfaklarımıza kadar kontrollü bir şekilde ulaşması sağlandı.

Şirketin, Taşpınar bölgesinde bulunan su kaynağından fabrikaya uzanan sürecin, her aşamasını kontrol eden ve kablosuz internet bağlantısı ile çalışan bu sistem, olası tüm hata ihtimallerini tamamen ortadan kaldırıyor.

Sistem bölgedeki ilgili dolum sahalarına bağlanarak, kaynağında suyun analizini, miktarını ve yeraltı su seviyelerini sürekli izleyerek kontrolünün yapılmasını sağlıyor. Ayrıca oradaki ekipmanların çalışma bilgileri ve arızalarının tespiti de aynı sistem üzerinden denetlenebiliyor. Su dolum sahasına yapılan 200 tonluk hijyenik bir depo ile ham suyun kaynağında filtre edildikten sonra denetlenerek kapalı sistem gelişmiş vana sistemleri ile tankerlere suyun dolumu sağlanıyor. Kurulan bu tesis sayesinde, üretimde kullanılan ham suyun, dünya standartlarına uygun bir şekilde, fabrikaya zamanında ve yeterince taşınması gerçekleştirilmiş oluyor.

KKTC de bir ilk olmanın yanısıra, uluslararası standartlarda tek merkez olma özelliğine sahip EVSU Kaynak Suları Kontrol ve İzleme Merkezi ile enerjiden %20, sudan %30, sisteme su taşıma zamanından %40 tasarruf yapılmakta ve suyumuzun kaynağından mutfağımıza kadar süren serüveninin her aşamasında dünya standartlarına uygun olarak denetlenerek tüketiminize sunulmaktadır.
Copyright © 2012 Cypri-Cola Co. Ltd. All Rights Reserved.